2023-09-18 Plazmos fizikos seminarai vyks penktadieniais, 9.00 val. NFTMC B435 kab.
Besidominčius plazmos fizika, ar šiaip teorine fizika, kviečiame prisijungti prie plazmos fizikos seminarų, kurie vyks penktadieniais, 9.00 val. NFTMC B435 kab.
Pirmasis seminaras įvyks 2023 m. rugsėjo 29 d.
- Mūsų grupelė panašaus pobūdžio seminarus daro nuo 2016 metų.
- Teoriniai seminarai vyksta taip, kad kiekvieną savaitę numatytas pranešėjas (krūvį bandome dalintis, bet saugome labai užimtus žmones) pristato tam tikrą medžiagos dalį. Pristatymai vyksta rašant ant lentos. Tai leidžia palaikyti pakankamai lėtą tempą, kad visi galėtų suprasti, kas vyksta. Kartojimai/apžvalgos kartais daromi ir su skaidrėmis.
- Paskaitų medžiagoje yra uždavinių, kuriuos planuojame pasidalinti ir išspręsti. Stengiamės išspręsti visus uždavinius.
- Seminarų trukmė - apie 1.5 - 2 val.
- Seminarai vyksta anglų kalba, kadangi vienas iš seminarų iniciatyvinės grupės narių yra Thomas Gajdosik.
Dr. Andrius Gelžinis
2023-06-06 Dr. Roko Dobužinsko interviu LRT laidoje "Laba diena, Lietuva"
VU FF Cheminės fizikos instituto mokslo darbuotojas dr. Rokas Dobužinskas jau daugiau nei dešimtmetį dirba su jonizuojančia spinduliuote, dėsto Radiacinės ekologijos ir saugos kursą, kalbinamas viešoje erdvėje įvairiomis fizikinėmis temomis. Ši kartą R. Dobužinskui teko sudalyvauti tiesioginiame eteryje "Laba diena, Lietuva" su Guoda Pečiulyte. Buvo diskutuojama apie Kachovkos hidroelektrinės katastrofą ir Fizikos fakulteto darbuotojas aptarė Zaporožės atominei elektrinei kylančias grėsmes.
Laidą galite pažiūrėti LRT mediatekoje (2023-06-06, tema nuo 17 min):
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000280027/laba-diena-lietuva
Laimėtas finansavimas mokslininkų grupių projektui “Elektrocheminės degradacijos ir senėjimo procesų vandeninėje terpėje tyrimai NASICON tipo medžiagose: link in situ BMR (ELEGRANT)" (2023 – 2026 m.)
Pavadinimas: Elektrocheminės degradacijos ir senėjimo procesų vandeninėje terpėje tyrimai NASICON tipo medžiagose: link in situ BMR (ELEGRANT).
Projekto Nr.: P-MIP-23-146.
Projekto vykdymo laikotarpis: 2023 m. balandžio 1 d. – 2026 m. kovo 31 d.
Projekto vadovas: dr. Vytautas Klimavičius.
Dabartinis perėjimas prie tvaresnių energijos ir medžiagų sistemų reikalauja reikšmingų energijos gamybos ir kaupimo technologijų, pagrįstų nekritinėmis medžiagomis. Alternatyvios technologijos, tokios kaip vandeninės Na-jonų baterijos, energijos tankio sąskaita, kas mažiau svarbu stacionariam elektros tinklo stabilizavimo taikymui, galėtų išspręsti daugelį saugumo, sąnaudų ir tvarumo problemų. Projekto ELEGRANT tikslas yra prisidėti prie perėjimo link tvarios energijos naudojimo. Tai bus siekiama kuriant NASICON struktūros (Na Super Ionic CONductor) medžiagas, skirtas elektrocheminiams taikymams. Tam pasiekti reikia atlikti eksperimentinius tyrimus ir suprasti ryšį tarp molekulinės struktūros ir makroskopinių savybių. Kietojo kūno BMR spektroskopija suteikia informacijos apie tiriamųjų sistemų savybes molekuliniu lygmeniu ir yra jautri aptikti kristalines ir amorfines tiriamų sistemų fazes, kas dažnai yra neįmanoma taikant kitus eksperimentinius metodus. Projekto ELEGRANT tikslas yra atlikti išsamius ex-situ ir in-situ kietojo kūno BMR tyrimus NASICON tipo medžiagoms. Tam bus taikoma MAS (Magic Angle Spinning), MQMAS (Multiple Quantum MAS), REDOR-tipo (Rotational Echo Double Resonance) ir plačiajuosčio BMR metodikos.
Projekto ELEGRANT idėja
Projekto rezultatai prisidės prie NASICON tipo medžiagų tolesnio panaudojimo baterijų technologijose ir BMR spektroskopijos vystymo ir plėtojimo funkcinių medžiagų tyrimuose.
Laimėtas finansavimas LMT mokslininkų grupių projektui "Optiškai jautrių molekulių agregacijos ir spektroskopinių savybių modeliavimas (Modeling aggregation and detection properties of optically active molecules)" (2023 – 2026 m.)
Pavadinimas: Optiškai jautrių molekulių agregacijos ir spektroskopinių savybių modeliavimas (Modeling aggregation and detection properties of optically active molecules).
Santrauka
Doc. V. Klimavičius laimėjo VU fondo papildomą paramą (2022)
Jaunas instituto docentas Vytautas Klimavičius šiais metais laimėjo VU fondo papildomą paramą skirtą iš mokslinio darbo užsienyje grįžusių gabių jaunųjų mokslininkų sėkmingesnei integracijai Vilniaus universitete. Vytautas trejus metus dirbo mokslinį darbą Darmštato technikos universitete Vokietijoje. Jis taip pat stažavosi Lenkijoje, Slovėnijoje, yra laimėjęs prestižinę Alexander von Humboldt fondo stipendiją, skirtą podoktorantūros stažuotojams.
VU fondo direktorius J. Noreika kartu laureatu V. Klimavičiumi
Doc. Vytauto Klimavičiaus Vokietijoje sukauptos žinios apie kietojo kūno branduolių magnetinio rezonanso (BMR) spektroskopiją ir jos taikymus funkcinių medžiagų tyrimuose bus pritaikomos Fizikos fakulteto Cheminės fizikos institute. Jaunojo mokslininko tyrimų lauke – ir dinaminė branduolių poliarizacija (DNP), šiuo metu viena iš perspektyviausių BMR hiperpoliarizacijos sričių.
Dr. Vytautas Klimavičius palaiko tamprius bendradarbiavimo ryšius su kolegomis iš Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Japonijos, JAV ir kt. Tyrėjo tarptautiniai ryšiai sustiprins VU Fizikos fakulteto Cheminės fizikos instituto Magnetinių rezonansų mokslinę grupę, o tuo pačiu ir VU tarptautinį konkurencingumą.
Iš dešinės į kairę: Fizikos fakulteto dekanas J. Šulskus, laureato mokslinis vadovas V. Balevičius,
laureatas V. Klimavičius ir Cheminės fizikos direktorius V. Šablinskas džiaugiasi laimėta VU fondo parama (2022 09 22)