Neišlaikytus egzaminus (įskaitas) galima vieną kartą perlaikyti ne vėliau kaip per pirmas 2 naujo semestro savaites. Per egzamino (įskaitos) perlaikymą neišlaikytas egzaminas (įskaita) yra skola.

Mokslo tiriamųjų darbų ir kursinių darbų kartoti eksterno statusu negalima, t.y.galima tik kartoti kursą. Tokiu atveju įmoka už kurso kartojimą yra sumažinama 50% (VU FF Tarybos nutarimu).

Studijuojančiajam, neišlaikius dalyko (modulio) egzamino perlaikymo (t. y. gavus žemesnį nei 5 balai įvertinimą), yra fiksuojama skola, kuri gali būti likviduojama šiais atvejais:

• pakartojus iš naujo dalyką (modulį) – norint pakartoti iš naujo dalyką (modulį), studentas turi ne vėliau kaip likus 14 kalendorinių dienų iki semestro, kuriame yra vykdomas kartojamas studijų dalykas (modulis), pradžios pateikti VUSIS prašymą dėl leidimo kartoti studijų dalyko (modulio) studijas;
  • perlaikius dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo – norint perlaikyti dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo, ne vėliau nei semestro, kuriame yra vykdomas perlaikomas dalykas (modulis) eksternu po savarankiško kartojimo, pirmojo mėnesio pabaigos studentas turi VUSIS pateikti prašymą dėl leidimo perlaikyti studijų dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo. Svarbu pažymėti, jog, jeigu dalyko egzamino nebuvo leista laikyti, dalyko skolos panaikinti eksterno būdu negalima. Tokiu atveju skolą panaikinti galima tik kartojant kursą arba, patvirtinus SPK, keisti jį kitu;
  • dalyką (modulį) pakeitus kitu – norint dalyką (modulį) pakeisti kitu, studentas turi ne vėliau kaip likus 14 kalendorinių dienų iki semestro, kuriame yra vykdomas kartojamas studijų dalykas (modulis), pradžios pateikti VUSIS prašymą dėl leidimo pakeisti studijų dalyką (modulį) kitu studijų dalyku (moduliu). Svarbu pažymėti, jog studijų programos komitetas gali nustatyti dalykus (modulius), kurių negalima keisti kitais dalykais (moduliais).

Studijuojančiajam, pakartojus iš naujo dalyką (modulį), perlaikius pirmą kartą dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo ar dalyką (modulį) pakeitus kitu dalyku, ir neišlaikius dalyko (modulio), o vėliau neišlaikius ir perlaikymo, yra fiksuojama akademinė skola, kuri yra likviduojama analogiškais skolos likvidavimo būdais.

Skola akademinė skola LT

Svarbu pažymėti, kad Vilniaus universiteto studijuojantieji, surinkę daugiau nei 20 ECTS kreditų skolų ir (ar) akademinių skolų, yra šalinami iš Vilniaus universiteto.

Turite klausimų? kreipkitės el. p. , tel. nr. (8 5) 236 6070 arba konsultuokitės gyvai Saulėtekio al. 9, III rūmai, 205 kab.

Vilniaus universiteto studijų nuostatai (nauja redakcija nuo 2024-08-01)