KVIEČIA FOTONAS.
Jaunųjų fizikų mokykla Fotonas – tai ne tik fizikos žinių gilinimo, bet ir bendraminčių, naujų draugų atradimo mokykla. Jaunųjų fizikų mokykla veikia nuo 1972 m., o 2021 m. persikėlė iš Šiaulių į Vilnių. Mokykla toliau tęsia veiklą Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. Fotoniečiai sako, kad „Fotonas – daugiau nei fizika“. Per daugiau nei 50 metų mokyklą jau yra baigę apie 17000 mokinių. Daugiau apie Fotono mokyklą galite sužinoti www.fotonas.ff.vu.lt ir prisijungti prie fotoniečių Facebook tinkle.
2024-2025 M. M. STOJIMAI:
Fotonas (VII-XII klasėms, 6 metai)
IŠBANDYKITE SAVE, ATSKLEISKITE SAVO GABUMUS PAPILDOMO UGDYMO MOKYKLOJE FOTONAS
Mieli VII klasės mokiniai, kviečiame mokytis fizikos papildomo ugdymo mokykloje Fotonas. Įdomiomis užduotimis, eksperimentiniais bandymais gilinsite mokyklinės fizikos žinias. IX - XII klasėse būsite be stojamųjų užduočių sprendimo perkelti į Fotono mokyklos I kursą.
KAIP MOKYSITĖS?
- Teisingai atlikę daugumą žemiau pateiktų stojamųjų užduočių ir atsiuntę atsakymus, būsite priimti į Fotono mokyklos I klasę. Spręsti galima tik vieną kartą. (Stojamieji 2024-2025 m.m. jau baigėsi.)
- Jums atsiųsime užduotis, kurias turėsite atlikti nurodytais terminais savarankiškai, konsultuodamiesi su mokytoju ar draugais ir sprendimus Jūs atsiųsite mums.
- Įstojusieji mokiniai yra informuojami asmeniškai.
- Mokslai prasideda spalio mėnesį.
- Fotono mokykloje mokymas vyksta elektroniniu būdu. Fotono mokyklos darbuotojai tikrina atsiųstus darbus ir grąžina besimokančiajam su pastabomis ir patarimais.
- Siūlome pagilinti, praplėsti fizikos žinias kasdieniais stebėjimais, eksperimentais, kuriuos galėsite atlikti namuose arba klasėje.
- Per mokslo metus Jūs turėsite atlikti tris užduočių turus, kuriuose bus žodinių, skaičiavimo, eksperimentinių uždavinių.
Mokslas „Fotono“ mokykloje yra mokamas.
- Nuo 2024 metų naujai pasirašomoms sutartims Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto neformaliojo ugdymo jaunųjų fizikų mokyklos Fotonas metinis mokymo mokestis asmeniui – 100,00 Eur.
- Metinis mokymo mokykloje mokestis, kai mokinys yra iš socialiai jautrios (socialiai pažeidžiamos, socialinę atskirtį ir riziką patiriančios) šeimos – 30,00 Eur.
Mokyklos „Fotonas“ stojamosios užduotys, 2024 – 2025 m. m. (7 klasei)
Priimsime tuos, kurie išspręs pusę ar daugiau čia pateiktų užduočių ir turės ryžto per šešerius metus atlikti 340 užduočių. Su įstojusiais mokiniais bus pasirašomos mokymų dalyvio sutartys.
Fotonas (IX-XII klasėms, 4 metai)
Į „Fotono“ mokyklą kviečiami IX (I gimn.) klasių mokiniai, norintys pagilinti fizikos žinias, išmokti spręsti įvairius uždavinius, atlikti eksperimentus.
KAIP MOKYSITĖS?
- Teisingai atlikę daugumą žemiau pateiktų stojamųjų užduočių ir atsiuntę atsakymus, būsite priimti į Fotono mokyklos I klasę. Spręsti galima tik vieną kartą. (Stojamieji 2024-2025 m.m. jau baigėsi.)
- Jums atsiųsime užduotis, kurias turėsite atlikti nurodytais terminais savarankiškai, konsultuodamiesi su mokytoju ar draugais ir sprendimus Jūs atsiųsite mums.
- Įstojusieji mokiniai yra informuojami asmeniškai.
- Mokslai prasideda spalio mėnesį.
- Fotono mokykloje mokymas vyksta elektroniniu būdu. Fotono mokyklos darbuotojai tikrina atsiųstus darbus ir grąžina besimokančiajam su pastabomis ir patarimais.
- Siūlome pagilinti, praplėsti fizikos žinias kasdieniais stebėjimais, eksperimentais, kuriuos galėsite atlikti namuose arba klasėje.
- Per mokslo metus Jūs turėsite atlikti tris užduočių turus, kuriuose bus žodinių, skaičiavimo, eksperimentinių uždavinių.
Kiekvienas mokinys, įstojęs į „Fotono“ mokyklą, per mokslo metus turės išspręsti 60 uždavinių (3 turai). Fotonietis kasmet gaus užduotis su metodiniais nurodymais bei pavyzdžiais.
Mokslas „Fotono“ mokykloje yra mokamas.
-
Nuo 2024 metų naujai pasirašomoms sutartims Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto neformaliojo ugdymo jaunųjų fizikų mokyklos Fotonas metinis mokymo mokestis asmeniui – 100,00 Eur.
-
Metinis mokymo mokykloje mokestis, kai mokinys yra iš socialiai jautrios (socialiai pažeidžiamos, socialinę atskirtį ir riziką patiriančios) šeimos – 30,00 Eur.
Fotoniečiai, baigę mokyklą (keturis kursus) gaus „Fotono“ mokyklos baigimo pažymėjimą.
Stojamosios jaunųjų fizikų mokyklos „Fotonas“, 2024 – 2025 m. m., užduotys (9 klasei)
Priimsime tuos, kurie išspręs pusę ar daugiau čia pateiktų užduočių ir turės ryžto per ketverius metus atlikti 220 užduočių. Su įstojusiais mokiniais bus pasirašomos mokymų dalyvio sutartys.
*Į Fotono mokyklą gali stoti ir dešimtokai (2 gimn.kl.), tačiau jie per pirmuosius metus turės atlikti dvejų metų užduotis (I ir II kurso).
DAUGIAU INFORMACIJOS:
Fotonas - jaunųjų fizikų mokykla
Sveikiname Fotono jaunųjų fizikų mokyklą prisijungus prie Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto bendruomenės!
Jaunųjų fizikų mokykla „Fotonas“ veikia nuo 1972 m., o 2021 m. persikėlė iš Šiaulių į Vilnių. Mokykla toliau tęsia veiklą Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. Tai didele dalimi Fizikos fakulteto bendruomenės entuziazmu paremta, išgyvenusi ir atlaikiusi visas permainas, turinti tradicijas, savo atributiką bei šūkį mokykla. Per veiklos vykdymo metus Šiaulių universitete „Fotono“ mokyklą baigė daugiau nei 17000 mokinių. Kasmet jos veikoje dalyvaudavo per 1000 įvairių Lietuvos mokyklų, IX–XII klasių mokinių ir per 100 fizikos mokytojų. Dauguma fotoniečių sėkmingai įstoja ir baigia studijas Lietuvos ir užsienio universitetuose ir tampa puikiais specialistais.
Į „Fotono“ mokyklą kviečiame moksleivius, norinčius pagilinti fizikos žinias, išmokti spręsti uždavinius, atlikti eksperimentus, pabendrauti su savo bendraamžiais vasaros stovyklose.
Jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“ mokslas trunka 4 metus. Mokykloje mokosi 9–12 klasių (atitinkamų gimnazijos klasių) mokiniai. Į mokyklą mokiniai priimami išsprendę stojamąsias užduotis. Stojamosios užduotys skelbiamos kiekvienų naujų mokslo metų pradžioje, rugsėjo mėnesį, mokyklos internetiniame puslapyje www.fotonas.ff.vu.lt bei išsiunčiamos elektroniniu paštu į mokyklas. Mėnesio laikotarpyje mokinių atsiųstos užduotys ištaisomas ir teigiamai įvertintų darbų mokiniai yra kviečiami studijuoti jaunųjų fizikų mokykloje. Internetiniame mokyklos puslapyje yra skelbiami įstojusiųjų mokinių sąrašai, mokiniams išsiunčiama užpildyti mokinio anketa ir prašymas dėl priėmimo į mokyklą.
9–12 klasių mokiniai skirstomi į keturis kursus:
- I–III kurse per metus jie atlieka 60 fizikos užduočių kasmet. Užduotys yra skirstomos į tris turus. Kiekviename ture po 20 fizikos uždavinių.
- IV kurse mokosi šalies vidurinių mokyklų 12 klasių arba to paties amžiaus gimnazijų mokiniai. Per metus jie atlieka 40 fizikos užduočių. Užduotys skirstomos į du turus. Kiekviename ture po 20 fizikos uždavinių.
Mokiniams, įvykdžiusiems ugdymo programų reikalavimus, išduodami valstybės nepatvirtinti „Fotono“ mokyklos baigimo pažymėjimai. Baigusiems neakivaizdinę jaunųjų fizikų mokyklą „Fotonas“ ir stojantiems į VU Fizikos fakulteto studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas.
Mokytojams ir mokiniams organizuojamos konsultacijos, seminarai, konferencijos, kurių metu pasidalinama darbo patirtimi, analizuojami uždaviniai, atliekami eksperimentai, bei pristatomos mokslo ir mokymo naujovės. Geriausiai besimokantiems fotoniečiams organizuojama mokomoji-poilsinė vasaros stovykla, kurioje vyksta mokomoji bei poilsinė veikla. Mokomoji veikla: sprendžiami uždaviniai, atliekami laboratoriniai darbai, vyksta mokslininkų paskaitos. Poilsinė veikla: keliaujame į turistinius žygius, dalyvaujame sporto renginiuose, viktorinose, konkursuose, teminiuose vakarėliuose, diskotekose.
KODĖL VERTA PRADĖTI DOMĖTIS FIZIKA MOKYKLOJE?
Fizika tiria gamtos dėsningumus, aiškina bendriausias materijos savybes, fizikinių reiškinių priežastis ir vyksmą. Remiantis fizikos dėsniais aiškinama Visatos sandara ir raida. Gerai suprasti gamtos reiškinius reikia ne tik gamtos mokslų specialistams, inžinieriams, medikams, informatikams, bet ir humanitarams bei socialinių mokslų atstovams. Fizikos mokymasis lavina kūrybinę vaizduotę, gebėjimą analizuoti problemą, rasti sprendimą, siekiant paaiškinti mus supančius reiškinius. Fizikinį mąstymą galima pritaikyti įvairiose gyvenimo situacijose.
V–VI klasėje Gamta ir žmogus pamokose Jūs jau mokėtės stebėti ir paaiškinti kai kuriuos gamtos reiškinius. Nuo VII klasės pradedate tuos reiškinius rimtai analizuoti fizikos, chemijos, biologijos pamokose. Mokiniai, kuriems sekasi fizika, lengviau išmoksta ir kitus dalykus, todėl siūlome papildomai pagilinti fizikos žinias, kol neįgijote rimtų žinių spragų. Priešingu atveju fizika pasidarys neįdomi ir sunkiai suprantama.
Istorija
1972 m. Lietuvos fizikų draugijos valdybos posėdyje pirmininkas profesorius P. Brazdžiūnas pasiūlė įsteigti moksleiviams neakivaizdinę fizikos mokyklą. Tą mokyklą ėmėsi organizuoti Šiaulių pedagoginio instituto (dabar Šiaulių universiteto) fizikai.
Šiaulių pedagoginio instituto docentai Mindaugas Stakvilevičius, Vladislava Kavaliūnaitė ir Pranė Pipiraitė sudarė 20 uždavinių ir pasiūlė Panevėžio, Šiaulių, Telšių mokyklų fizikos mokytojams, prašydami paraginti moksleivius išspręsti šiuos uždavinius ir stoti į neakivaizdinę jaunųjų fizikų mokyklą. Į šį kreipimąsi atsiliepė 110 devintokų. Moksleivių darbus taisė ir vertino balais studentai.
1973 m. balandžio 28 d. Lietuvos fizikų draugijos valdybos išplėstinis posėdis, įvykęs Šiaulių pedagoginiame institute (dabar Šiaulių universitetas) apsvarstė prie Fizikos katedros organizuotos jaunųjų fizikų mokyklos veiklą, jos įtaką jauniesiems fizikams, naujų kadrų rengimui, fizikos mokslo propagavimui. Teigiamai įvertinus atliktą darbą, nutarta išplėsti jos veiklą visoje Lietuvoje. Nuo 1973 metų neakivaizdinė jaunųjų fizikų mokykla buvo pavadinta „Fotonu“.
Nuo 2021 m., Šiaulių universitetui tapus Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, jaunųjų fizikų mokykla „Fotonas“ persikėlė į Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą.
Rekvizitai
Nuo 2024 metų naujai pasirašomoms sutartims Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto neformaliojo ugdymo jaunųjų fizikų mokyklos Fotonas metinis mokymo mokestis asmeniui – 100,00 Eur.
Metinis mokymo mokykloje mokestis, kai mokinys yra iš socialiai jautrios (socialiai pažeidžiamos, socialinę atskirtį ir riziką patiriančios) šeimos – 30,00 Eur.
Pinigus pervesti pagal nurodytus rekvizitus:
Gavėjas: Vilniaus universitetas
Gavėjo kodas: 211950810
Gavėjo bankas: AB SEB bankas
Banko kodas: 70440
SWIFT kodas: CBVILT2X
Sąskaita: LT247044060001101392
Įmokos mokesčio kodas: 200612004
Mokėtojas: [asmens vardas, pavardė]
Mokėjimo paskirtis: 200612004, vardas, pavardė, už kokį kursą, už mokslą Fotono mokykloje. (Jei išrašyta sąskaita faktūra – nurodyti sąsk. faktūros nr.)
Kitas dalykas, reikia pataisyti puslapyje prie rekvizitų paskirtį Aktuali informacija - Fizikos fakultetas (vu.lt) į Mokėjimo paskirtis: 200612004 vardas, pavardė, už kokį kursą, (jei išrašytą sąskaita faktūra – nurodyti sąsk. faktūros nr.).
DĖMESIO! Mokesčius reikia mokėti kalendoriniais 2024 metais, todėl fotoniečio metinį mokestį būtina sumokėti iki 2024-10-31 d. Metinis mokestis mokamas už 2024/2025 metus, jei sutartyje nenumatyta kitaip. Atlikto pavedimo kopiją būtina atsiųsti el. p.
Parama
Fotono mokyklą galite paremti pervesdami pinigus į sąskaitą LT057300010097578571 ir nurodyti paramos paskirtį mokėjimo pavedime (mokėjimo paskirtis) pvz.: PARAMA FOTONUI arba lėšų rūšis 309229678.
Suma neturi viršyti 1500 EUR vienkartinės paramos sumos. Jei norite paremti didesne suma – susisiekite el. paštu:
1,2% parama
Mieli tėveliai,
Kreipiuosi į Jus prašydama skirti 1,2 proc. GPM paramą 2024 m. (už 2023 metus).
Už paramos lėšas planuojame organizuoti vasaros stovyklą, nuotolinių konsultacijų organizavimą, bei ugdomąsias veiklas. Ši finansinė parama būtų didelė paspirtis mūsų pastangoms gerinti neformaliojo ugdymo kokybę, atnaujinti ir modernizuoti edukacines bei mokymosi aplinkas. Jūsų parama yra neįkainojama ir išties reikalinga mokyklos bendruomenei.
Dėkojame už Jūsų supratimą ir paramą.
1,2 % GPM galite skirti iki 2024 m. gegužės 2 d. Prašymą galima pateikti e. būdu vedlio pagalba per VMI Elektroninę deklaravimo sistemą EDS.
SVARBU
Prašymą FR0512 pateikti galite tik elektroniniu būdu per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), panaikinta galimybė pildyti popierines deklaracijas.
Tai padaryti reikia iki 2024 m. gegužės 2 d.
Prašymą gali pildyti visi gyventojai, kurie 2023 metais turėjo pajamų ir VMI yra pateikę GMP308 deklaraciją. Galima skirti 1,2 %.
Paskirtyje būtina nurodyti FOTONAS arba 200612004.
EDS sistema galima naudotis per naršyklę arba mobilią VMI programėlę.
- Prisijunkite prie Elektroninės deklaravimo sistemos.
- Viršutiniame meniu pasirinkite Deklaravimas.
- Kairėje pasirinkite Pildyti formą ir atsidariusiame lange išsirinkite Prašymas skirti paramą.
- Jeigu dar nesate šios formos pildęs(-džiusi) internetu, pasirinkite Pildyti naują formą.
- Laukelyje Forma elektroniniam pildymui spauskite Pildyti formą tiesiogiai portale.
- Jeigu jau esate šią formą pildęs(-džiusi) internetu, laukelyje Forma elektroniniam pildymui paspaudus gaublio ikoną, pradėsite naujos pajamų deklaracijos pildymą vedliu.
- Atsidariusiame lange paspauskite Pradėti.
- Gavėjo paieškos lange suraskite → Vilniaus universitetas arba paieškos lange įrašykite mūsų identifikacinį numerį 211950810 arba pavadinimą Vilniaus universitetas. Spauskite Tęsti.
- Užpildykite: Mokesčio dalies dydis → 1,2. Mokestinis laikotarpis → 2023 m. arba vėliausiai iki 2026 m. (pildoma tik norint paramą skirti ilgiau nei 1 metus). Paskirtis → FOTONAS arba 200612004
- Užpildžius formą, dešiniajame viršutiniame kampe paspauskite Pateikti deklaraciją ir patvirtinkite.
- Spauskite Pateikti.
- Spauskite Patvirtink, kad įvesti duomenys teisingi → TAIP, TEISINGI.
- Suformuokite prašymą → FORMUOTI PRAŠYMĄ.
- Spauskite → PATEIKTI.
DĖKOJU VISIEMS, REMIANTIEMS MŪSŲ FOTONO MOKYKLĄ!
Fotono komandos vardu,
vadovė doc. dr. Edita Palaimienė