Sidebar

Lietuvos mokslo taryba paskelbė Lietuvos mokslinių tyrimų infrastruktūrų (MTI) kelrodį.

„Mokslinių tyrimų infrastruktūra yra būtina mokslo ir inovacijų, konkurencingumo ir tarptautinio bendradarbiavimo plėtrai. Iš visų 24 šiame strateginiame kelrodžio dokumente įvardytų inftrastruktūrų 9 atstovaujanti institucija yra Vilniaus universitetas, o tiesiogiai su Fizikos fakultetu sietinos 4. Tai ne tik didelis mūsų mokslinio įdirbio įvertinimas, bet ir jį lydinti atsakomybė bei ilgalaikiai įsipareigojimai“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto mokslo ir strateginės plėtros prodekanas prof. Pranciškus Vitta.

„Arqus“ aljansas kviečia universitetų narių bendruomenę teikti paraiškas dėl „Erasmus+“ mišrios intensyvios programos (angl. Blended Intensive Programme, BIP), kuri yra paremta iššūkiais grįsto mokymosi metodika. Ši daugiadisciplininė programa, skirta skirtingų studijų pakopų (bakalauro ir magistro) studentams, dėstytojams ir kitiems universitetų darbuotojams, bus pradėta vykdyti kovo pradžioje.

„Prestižinis sertifikatas iš EGI federacijos – tai ne tik apdovanojimas, bet ir įrodymas, kad Baltijos šalyse galingiausias mokslinis superkompiuteris yra pripažįstamas tarptautiniu mastu dėl plėtojamų mokslinių tyrimų bei inovacijų. Tikimės, kad tarptautinis bendradarbiavimas taps intensyvesnis“, – džiaugiasi Fizikos fakulteto mokslininkas, LitGrid-HPC infrastuktūros Saulėtekyje vadovas dr. Mindaugas Mačernis.
 
Lietuvos našių skaičiavimų tinklas (LitGrid-HPC) nuo 2023 m. yra Europos tinklo infrastruktūros (angl. European Grid Infrastructure, EGI) narys. Narystės veiklose tiesiogiai dalyvauja Vilniaus universiteto Fizikos bei Matematikos ir informatikos fakultetai.

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslininkas dr. Vidas Dobrovolskas „Mokslo sriuba“ studijoje komentavo kompanijos „SpaceX“ projektą „Starship“, siekiantį sukurti daugkartinio naudojimo raketą. Pasak mokslininko, šios raketos ateityje transportuos krovinius į kosminę erdvę: artimiausiuose planuose – į Žemės orbitą, vėliau – Marsą.

Dangumi sklendžia Kalėdų Senelio rogės, tempiamos devynių elnių. Tokį vaizdą atpažįstame nuo vaikystės ir kasmet matome kalėdiniuose atvirukuose, reklamose, filmuose ir kitur. Bet ar tikrai šis visame pasaulyje garsus, raudonai pasipuošęs žilas Senelis žiemos švenčių laikotarpiu keliauja ramiai? Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesorius Justinas Čeponkus apžvelgia jo darbo krūvį ir tai, kas kartais vadinama Kalėdų magija bei stebuklais.

Minint prof. Algio Petro Piskarsko (1942–2022) gimimo metines Vilniaus universiteto (VU) fondas drauge su VU Fizikos fakultetu paskelbė prof. A. P. Piskarsko vardo podoktorantūros stipendijos laimėtoją. Pirmą kartą teikiamos vardinės stipendijos laureatu tapo VU Lazerinių tyrimų centro mokslininkas dr. Balys Momgaudis. Talentingas lazerinės fizikos tyrėjas apdovanotas 20 tūkst. Eur vertės vardine stipendija.

Pokategorės

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos