Sidebar

Aktyviai dalyvaujate nevyriausybinių organizacijų veikloje, užsiimate visuomenine, socialine ar kita studentų organizacijų veikla, pasiekate aukštų akademinių rezultatų – drąsiai kreipkitės! Vydūno jaunimo fondas kartu su Vilniaus universitetu kviečia studentus ir studentės pretenduoti į vardinę stipendiją.

Vilniuje kovo 13–14 dienomis vyko jungtinės, tarptautinės fotonikos magistro programos studijų komiteto posėdžiai. Tarptautinę „Erasmus Mundus“ išmaniosios fotonikos magistro studijų programą „Intelligent Photonics for Security Reliability Sustainability and Safety“ bendrai vykdo keturi universitetai: Jean Monnet  universitetas (Prancūzija), Rytų Suomijos universitetas (Suomija), Paris-Est Créteil universitetas (Prancūzija) ir Vilniaus universitetas (Lietuva).

Fizikos fakulteto mokslininkai ir mokslininkės kviečiami į kovo ir balandžio mėnesiais vyksiantį internetinių seminarų ciklą, skirtą Reaxys duomenų bazei. Sesijose bus aptariami būdai, kaip efektyviai naudotis Reaxys, įskaitant pažangius įrankius ir dirbtinio intelekto galimybes, padedančias tyrimams.Reaxys yra mokslinių tyrimų duomenų bazė suteikia prieigą prie didžiulio struktūrinių, bibliografinių ir eksperimentinių duomenų rinkinio, kuris padeda atlikti chemines sintezes, retrosintezės analizę. 

Naujausiame pasauliniame universitetų dalykiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2025“ Vilniaus universitetas (VU) pasiekė itin gerus rezultatus, pagerindamas savo pozicijas keliose studijų kryptyse. Šiemet VU reitinguojamas 13-oje studijų krypčių – tai didžiausias skaičius per pastaruosius metus.

„Open Readings“ kviečia į šeštąją „Café Scientifique“. Paskaitoje „Elektrooptinės technologijos gynybos srityje“ „Brolis semiconductors“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros skyriaus direktorius Edgaras Dvinelis papasakos apie pagrindinius elektrooptinių technologijų veikimo principus, jų pritaikymą gynybos srityje bei ateities vystymo perspektyvas pasaulyje ir Lietuvoje.

Siekiant didinti Baltijos šalių informuotumą apie iššūkius, su kuriais susiduria ankstyvos karjeros tyrėjai, bei skatinti nuolatinį dialogą tarp ir pagrindinių mokslinių tyrimų ekosistemos suinteresuotųjų šalių, kovo 3–4 dienomis Vilniaus universitete vyko tarptautinis simpoziumas. Pristatydama renginį COST Voices valdymo komiteto narė, simpoziumo organizacinio komiteto pirmininkė doc. dr. Dalia Šatkovskienė pabrėžė aptariamų problemų sprendimo svarbą, norint išlaikyti ir plėtoti ateities mokslo potencialą Baltijos šalių regione.

Vilniaus universiteto (VU) jungiamuosiuose rūmuose (Saulėtekio al. II), JR211 kabinete, atnaujintas VU Vaikų kambarys – erdvė, kurioje veiklos ras vaikai nuo 1 iki 12 metų. Šis kambarys skirtas tiek VU darbuotojams su vaikais, tiek studentams, kurie dėl studijų turi apsilankyti universitete, bet neturi galimybės palikti vaikų kitur.

Vasario 17 d. oficialiai pradedamas Vilniaus universiteto (VU) ateinančių penkerių metų strategijos kūrimo procesas. Tai reikšmingas etapas, kuriame VU apsibrėš ateities kryptis, veiklos prioritetus ir tikslus, atliepiančius bendruomenės, visuomenės ir tarptautinio akademinio pasaulio lūkesčius. VU 2030 strategijos sėkmė priklauso nuo visų bendruomenės narių įsitraukimo, todėl VU darbuotojai ir studentai kviečiami aktyviai dalyvauti diskusijoje, siūlyti idėjas, formuoti strateginius prioritetus ir balsuoti už svarbiausius pasiūlymus.

Kovo 3–7 d. Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą rengia emocinės gerovės savaitę „Pasikalbėkim“, skirtą atvirai ir profesionaliai diskusijai apie studentų emocinius iššūkius, savijautą ir gerovę. Šios savaitės renginiai sieks ne tik suteikti žinių apie psichikos sveikatą, bet ir kurti palaikančią bendruomenę, kurioje kiekvienas galėtų jaustis išgirstas. Daugiausia dėmesio šią savaitę bus skiriama studentams – jų patiriamam stresui, santykių iššūkiams ir emocinės sveikatos stiprinimui. Planuojama, kad tai taps tradicine emocinės gerovės savaite didžiausiame Lietuvos universitete.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos