Šią savaitę VU Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto Telekomunikacijų mokslo centras (TMC) sulaukė svečių iš Japonijos nacionalinės televizijos.

Svečiai iš Japonijos ruošia tarptautinį reportažą apie informacinių technologijų plėtrą Lietuvoje, galimybes ir pasiruošimą diegti judriojo ryšio 5G technologiją bei mokslo ir verslo bendradarbiavimą šioje srityje. Žurnalistus labiausiai domino turima įranga, mokslo ir verslo santykiai, apie kuriuos jiems papasakojo Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Jūras Banys. Studentai sulaukė klausimų apie pasitenkinimą pasirinkta specialybe bei jų karjeros ateities perspektyvas. Svečiai liko sužavėti centre veikiančiomis bazinėmis stotimis bei moksliniams tyrimams naudojama aparatūra. Apie mokslo plėtrą su žurnalistais kalbėjosi Fizikos fakulteto dekanas prof. Juozas Šulskus bei Telekomunikacijų mokslo centro vedėjas doc. Kęstutis Svirskas.