LJMS maloniai praneša, kad baigėsi Geriausios 2018 m. disertacijos konkursui pateiktų disertacijų ekspertinis vertinimas. Šiais metais konkursui buvo pasiūlyti 56 moksliniai darbai. Darbus vertino 62 (HS) ir 68 (FTBZ) ekspertų ir pripažino laureatais 11 geriausių darbų autorių.

Šioje disertacijoje pristatomi hibridinių metalo-formiato sistemų struktūrinių fazinių virsmų, struktūrinių fazių bei dinaminių reiškinių tyrimai elektronų paramagnetinio rezonanso (EPR) bei elektronų-branduolių dvigubo rezonanso (ENDOR) spektroskopiniais metodais. Nuolatinės veikos EPR tyrimai atskleidė [(CH3)2NH2][Zn(HCOO)3], [CH3NH2NH2][Zn(HCOO)3] bei [NH3(CH2)4NH3][Zn(HCOO)3]2 hibridinių sistemų struktūrinių fazinių virsmų rūšis bei molekulinių katijonų judėjimą netvarkiose fazėse. EPR eksperimentai su išoriniu elektriniu lauku parode, kad dimetilamonio cinko-formiatas nėra feroelektrikas. Tie patys eksperimentai patvirtino feroelektrinę [NH4][Zn(HCOO)3] kristalo prigimti. Impulsiniai EPR tyrimai atskleidė metilo grupių dinaminius reiškinius tvarkiose šių sistemų fazėse bei gardelės dinamiką fazinių virsmų aplinkoje. Impulsiniai ENDOR eksperimentai leido nustatyti formiato bei molekuliniu katijonų protonų padėtis šiuose junginiuose.

Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų institutas.

Mokslinis vadovas – prof. J. Banys

Visi išrinkti laureatai bus apdovanoti 2019 m. lapkričio 26 d. 14 val. LR Prezidentūroje.

Renginį globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda

Visus laureatus galima rasti čia