Sidebar

Sveikiname!

SAULIUS DAUGĖLA apsigynė mokslo daktaro disertaciją „Ličio ir natrio katijonų pernaša kietuosiuose elektrolituose” ir įgijo mokslo daktaro laipsnį.

Šioje disertacijoje tyrinėti kai kurie pirofosfatų bei perovskitų struktūros kietieji elektrolitai. Naudojant pažangų medžiagų tyrimo metodą – impedanso spektroskopiją – plačiame dažnių (nuo 10 Hz iki 10 GHz) bei temperatūrų (nuo 300 K iki 830 K) intervaluose buvo ištyrinėtos kietųjų elektrolitų elektrinės savybės – impedansas ir elektrinis laidumas. Išmatuotose dažninėse kompleksinės varžos priklausomybėse buvo stebėtos dispersijos, susijusios su krūvininkų relaksacija elektriniame lauke. Tai, kad eksperimentiniai duomenys apėmė plačius dažnių ir temperatūrų diapazonus, leido išanalizuoti krūvininkų pernašos keramikos kristalituose bei tarpkristalitinėse terpėse ypatumus. Ši analizė kartu su XRD bei DTA matavimais leido mums patvirtinti tiek fazinius virsmus, tiek protoninį laidumą kai kuriuose natrio katijonų pirofosfatuose, o taip pat susieti krūvininkų (Li+ katijonų) judrumą su stechiometriniu parametru y Li0.5-yNayLa0.5Nb2O6 niobatuose, pasižyminčiuose defektuota kristaline struktūra. Buvo nustatyta, kad kai kurios tirtos medžiagos gali būti naudojamos kaip katodinė medžiaga kietakūnėse baterijose.

Mokslinis vadovas: doc. dr. Tomas Šalkus

Disertacija rengta 2015 – 2019 metais Vilniaus universitete.

Mokslinius tyrimus rėmė Lietuvos mokslo taryba.


Baigęs doktorantūrą ir mokslo daktaro laipsnį įgijęs asmuo geba savarankiškai atlikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus bei spręsti mokslo problemas. Jis įgija pažangiausių tiriamojo darbo, mokslo sričių ir jų sąveikos žinias, specializuotus gebėjimus ir metodikas mokslinių tyrimų ir kitų sričių problemoms spręsti bei turimoms žinioms ar profesinei praktikai plėsti, gebėjimą dirbti savarankiškai, mokslo ir profesijos išmanymą naujoms idėjoms ar procesams kurti ir panaudoti studijose bei kitoje veikloje.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos