Kembridže (JAV) baigėsi Tarptautinės Fotodinamikos asocijacijos Pasaulio Kongresas, sukvietęs  apie 400 mokslininkų, tyrinėjančių fotosensibilizacijos mechanizmą bei jos pritaikymą vėžio bei infekcinių ligų gydyme.

Jame dalyvavo ir Fizikos fakulteto Fotonikos ir Nanotechnologijų instituto vyriausia mokslo darbuotoja Živilė Lukšienė. Ji pristatė ilgamečius daugiadisciplininius tyrimus apie visiškai naują fotosensibilizacijos „įdarbinimo“ sritį - jos pritaikymą infekcinių ligų prevencijoje, t.y. šviesos technologijos pagalba naikinant mikrobus anksčiau negu jie patenka į mūsų organizmą. Šiai inovatyviai fotosensibilizacijos pritaikymo sričiai pirmą  kartą istorijoje buvo skirta atskira sesija, kur galėjo pristatyti savo darbus ir šios idėjos pasekėjai.

Dalyvavimas kongrese buvo galimas, gavus Baltijos-Amerikos Laisvės fondo (BAFF) finansavimą.

Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org.