Šią vasarą, birželio 30 – liepos 5 dienomis, Lindau miestelyje, Vokietijoje, jaunieji mokslininkai iš viso pasaulio turėjo galimybę dalyvauti susitikimuose su Nobelio premijos laureatais bei taip praplėsti savo akiratį, išgirsti išskirtinių pasakojimų bei pasisemti neįkainojamos patirties. Iš daugybės nominuotųjų į susitikimą šiais metais kvietimo sulaukė 580 žmonių iš 89 šalių, tarp jų du lietuviai – dokt. Kazimieras Badokas ir dr. Mantas Šimėnas.

Konkursas buvo organizuojamas keliais etapais - Lietuvoje ir Vokietijoje. Vėliau laukė tarptautinis atrankos etapas. „Buvo svarbūs du dalykai - sugebėti parodyti, kad tau išties rūpi mokslas ir jau esi įnešęs savo indėlį (turi straipsnių, esi dalyvavęs konferencijose, užsiimi mokslo populiarinimo veikla ir pan., visi pasiekimai svarbūs) bei stiprios rekomendacijos. Taip buvo atrinkti talentingiausi ir labiausiai motyvuoti jaujieni mokslininkai.“ – Pasakojo Kazimieras. Akademinėje veikloje jis sukasi jau ne pirmus metus, tad jau turėjo šiokių tokių pasiekimų, taip pat gavo dvi stiprias rekomendacijas iš Lietuvos ir JAV. Kaip sako pats doktorantas: „tai tiesiog buvo sunkaus ir nuoširdaus ankstesnio darbo rezultatai bei drąsa svajoti apie tokį renginį.“

Renginys, kuris yra susibūrimo vieta tiek jauniesiems mokslininkams, tiek ir patiems laureatams yra išties ypatingas. Abu mokslininkai sutinka, jog tai unikali proga praleisti savaitę tarp profesionalų, pasisemti neįkainojamos patirties, įkvėpimo, apsikeisti idėjomis, diskutuoti tiek mokslinėmis, tiek labai žemiškomis temomis. Renginyje dalyvių laukė Nobelio premijos laureatų paskaitos įvairiomis temomis, seminarai (Agora talk) viešos diskusijos (Panel discussion) ir diskusijos su pasirinktais Nobelio premijos laureatais (Open exchange). „Asmeniškai pietavau su prof. Kurt Wüthrich, kuris Nobelio premiją gavo už magnetinio rezonanso spektroskopijos (man artima sritis) pritaikymą tirti baltymų struktūroms.“ – savo patirtimi dalinosi Mantas Šimėnas.

Nors vis dar gyvena vykusio renginio nuotaikomis, abu vaikinai šiuo metu intensyviai vykdo mokslinę veiklą. Mantas specializuojasi elektronų paramagnetinio rezonanso, fazinių virsmų bei Monte Karlo modeliavo srityse. Kazimietas šiuo metu Fizikos fakultete (VU) studijuoja medžiagų inžinerijos krypties doktorantūrą bei dirba Nitridų darinių auginimo technologijos ir taikymo grupėje su III grupės nitridais ir grafenu, ir prisipažįsta, jog apie Nobelio premiją pagalvoja kiekvienas mokslininkas. „Kiekvienas mokslininkas bent jau slapta svajoja apie Nobelio premiją, nes tai yra vienas reikšmingiausių darbo įvertinimų. Tarp jų esu ir aš. Tačiau reikia nepamiršti, kad su tokio lygio apdovanojimu ateina ir didžiulė atsakomybė toliau siekti aukščiausio lygio rezultatų, dalintis žiniomis ir įkvėpti kitus. Norėčiau paskatinti studentus nebijoti svajoti, domėtis įvairiais dalykais ir nuosekliai dirbti - vieną dieną tai tikrai atsipirks.“