Sidebar

„Times Higher Education“ (THE) parengtame ir vakar paskelbtame Europos mokymo kokybės reitinge (angl. Europe Teaching Ranking) pirmą kartą reitinguotas ir Vilniaus universitetas (VU). Šiame reitinge VU iš karto šoktelėjo į aukštą 76–100 poziciją, o pačioje jo  viršūnėje tradiciškai rikiuojasi Oksfordo, Kembridžo, Sorbonos universitetai, Imperatoriškasis Londono koledžas ir kt.

THE Europos mokymo kokybės reitingas yra visiškai naujas universitetų mokymo ir proceso bei mokymosi aplinkos vertinimo įrankis. Kaip bandomasis projektas jis startavo 2018 m. Šiuo reitingu siekiama pateikti turiningesnes ir gilesnes įžvalgas apie pasaulinį aukštąjį mokslą, universitetuose vykstančio mokymo(si) kokybę.

Naujajame Europos mokymo kokybės reitinge buvo vertinta 14 veiklos rodiklių, atspindinčių mokymosi aplinkos įvairovę, universitetų turimų išteklių panaudojimą efektyviam mokymui. Reitingo rodikliai orientuoti į keturių pagrindinių sričių vertinimą: mokymo(si) išteklių (angl. Resources), įsitraukimo į mokymo(si) procesą (angl. Engagement), mokymo(si) rezultatų (angl. Outcomes) ir aplinkos (angl. Environment) (išsami reitingavimo metodologija).

Šiame reitinge svarbiausi buvo Europos studentų apklausos, kurioje dalyvavo daugiau kaip 125 000 studentų iš 18 Europos šalių, rezultatai. Beveik pusė (45 proc.) universitetams skirtų galutinių balų buvo paremti būtent studentų nuomonės tyrimu. Apklausoje aptariami tokie pagrindiniai klausimai kaip studentų dalyvavimas studijų procese, studentų bendravimas su dėstytojais, nuomonė apie jų institucijos teikiamų paslaugų kokybę.

Pasak VU rektoriaus prof. Artūro Žukausko, naujojo patikimų Europos reitinguotojų vykdomo Europos mokymo kokybės reitingo vertinimo metodika buvo sukurta taip, kad jaunuoliams visame pasaulyje padėtų atsakyti į aktualiausius klausimus priimant vieną svarbiausių savo gyvenimo sprendimų – studijų pasirinkimą.

„Nors šis reitingas yra ganėtinai naujas, jis leidžia pamatyti tai, ko nerodo kiti reitingai – stojantiesiems suteikiama galimybė pažvelgti ne tik į atskirų mokslo krypčių vertinimą, bet ir suprasti, kaip patys studentai vertina savo universiteto kompetencijas mokymo srityje, taip pat ir mokymosi aplinką. Dalyvaudami pirmą kartą ir užimdami tokią aukštą poziciją, džiaugiamės rezultatais, juos vertiname ir ketiname stiebtis dar aukščiau“, – sako prof. A. Žukauskas.

Europos mokymo kokybės reitinge šiemet buvo įvertinta daugiau kaip 250 Europos universitetų iš 18 Europos šalių, kurios yra visateisės Europos aukštojo mokslo erdvės ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) narės. Pirmą kartą reitinguoti Čekijos, Danijos, Suomijos, Graikijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos universitetai.

THE Europos mokymo kokybės reitingas yra pirmasis ir vienintelis tarptautinis universitetų vertinimo įrankis, kuriame visas dėmesys sutelkiamas į universitetų mokymo proceso bei mokymosi aplinkos vertinimą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos