Ši monografija išleista kaip Springer Briefs in Physics serijos leidinys, kuriame pateikiami labai plataus spektro lazerinės spinduliuotės, vadinamos superkontinuumu, generacijos skaidriose kietakūnėse medžiagose fizikiniai principai bei eksperimentinių rezultatų apžvalga. Kartu aptariamos šios tyrimų krypties raidos tendencijos ir perspektyvos, akcentuojant naujausius eksperimentinius pasiekimus, orientuotus į plataus spektro spinduliuotės valdymą, galios ir energijos didinimą bei paprastų ir patikimų impulsų spūdos metodų plėtojimą, kurie leidžia generuoti pačius trumpiausius – keleto optinių ciklų trukmės – impulsus ir kurie gali būti lengvai integruojami į daugelį šiuolaikinių lazerinių sistemų.
Ši monografija vainikuoja 2006 metais prasidėjusio vaisingo A. Dubiečio ir A. Couairon vadovaujamų mokslinių grupių bendradarbiavimo rezultatus, kurie buvo paskelbti daugiau nei 30 bendrų mokslinių straipsnių (šių darbų citavimų skaičius >1000). Šių metų pradžioje monografijos autoriai kaip kviestiniai redaktoriai parengė specialų Amerikos optikų draugijos nuo 1917 m. leidžiamo žurnalo Journal of the Optical Society of America numerį skirtą superkontinuumo generacijai įvairiuose kristaluose ir šviesolaidžiuose bei šio reiškinio taikymams spektroskopijoje, vaizdinime, naujų ultratrumpųjų šviesos impulsų šaltinių kūrime ir t.t.

Apie autorius:

Audrius Dubietis yra VU išskirtinis profesorius, Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro Ultrasparčiosios netiesinės optikos teminės mokslinės grupės vadovas.

Profesorius Arnaud Couairon yra Ecole polytechnique (Prancūzija, Paryžius) Teorinės fizikos centro mokslinis direktorius.

Atsisiųsti knygą

springer