„Studentas vienai dienai“ – tai jau tradicija tapęs renginys, leidžiantis moksleiviams geriau susipažinti su Vilniaus universiteto (VU) fakultetais, dėstytojais, studijų procesu ir visa akademine aplinka. Balandžio 14–18 d. gyvai ir nuotoliniu būdu vyksiančios paskaitos padės daugiau sužinoti apie dominančią programą ir lengviau priimti sprendimą dėl studijų. Šiemet VU kviečia rinktis iš beveik 500 paskaitų ir registruotis!
Nuo studijų aplinkos iki stojimo procesų
Studijų aplinka – svarbi studijų proceso dalis, įkvepianti augti ir tobulėti. Tai ne tik paskaitos ir seminarai, bet ir diskusijos su dėstytojais, kurso draugais, laisvalaikis. VU erdvėse vietą ras kiekvienas – nuo istorinio Vilniaus senamiesčio dvasią mėgstančių iki modernių Saulėtekio laboratorijų aplinka besižavinčių. VU taip pat turi fakultetus Kaune ir Šiauliuose, o „Studento vienai dienai“ dalyviai turės progą šias erdves aplankyti pasirinkę iš beveik 400 gyvai vykstančių paskaitų.
Renginyje bus galima daugiau sužinoti ne tik apie konkrečias studijas, bet ir apie priėmimo procesą. Specialiose paskaitose „Priėmimo labirintai: ką svarbu žinoti kiekvienam 10–12 klasių moksleiviui stojant į universitetą“ balandžio 14 d. 15 val. gyvai ir balandžio 17 d. 15 val. nuotoliniu būdu VU priėmimo vadovas Artūras Šaltis atsakys į aktualiausius moksleiviams kylančius klausimus. Studijų programų pasirinkimas, konkursinio balo sandara, finansavimo VU galimybės ir svarbiausios datos – viskas, ką būtina žinoti kiekvienam.
Unikalios paskaitos
„Studento vienai dienai“ metu organizuojamos specialios paskaitos, kurios leis iš arti pamatyti, kaip vyksta studijos universitete. Viena tokių – VU Fizikos fakulteto paskaita „Lazerių veikimas ir jų taikymai“ balandžio 14 d. 14 val. „Paskaitoje bus pasakojama apie tai, kas yra lazeris, kaip jis veikia ir kur galima taikyti lazerius. Klausytojai taip pat sužinos apie Vilniaus universitetą ir lazerių fizikos studijas, Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centre atliekamus mokslinius tyrimus ir jų ryšį su Lietuvos lazerių pramone“, – sako doc. Julius Vengelis.
Balandžio 17 d. 11 val. paskaitoje „CERN ir kodėl jo reikia?“ VU doktorantė Rūta Racz atskleis, kur yra didžiausia pasaulyje fizikos laboratorija ir kodėl ji įrengta po žeme, ką sukūrė CERN mokslininkai, be ko negalėtume įsivaizduoti savo kasdienio gyvenimo.
Dr. Rita Baranauskienė balandžio 15 d. 15 val. papasakos apie VU Kauno fakulteto bakalauro programas „Lietuvių filologija ir reklama“, „Lietuvių filologija ir reklama: kūrybiškumo ir skaitmeninės retorikos studijos“ ir „Lietuvių filologija ir reklama: turinio kūrimas ir rinkodara“. Paskaitos dalyviai susipažins su inovatyviais studijų metodais, kūrybinėmis užduotimis ir praktinėmis veiklomis.
„Jau anksčiau esu pastebėjusi, kad moksleiviams įdomu daugiau sužinoti, kaip vyksta teorinės paskaitos, kaip rengiami ir vykdomi projektai, kaip rašomi tiksliniai komerciniai, reklamos tekstai, kaip organizuojami kūrybinio rašymo seminarai. Būsimiems studentams svarbu atverti duris į paslaptingą universiteto pasaulį, parodyti, kaip svarbu, organizuojant reklamos verslą arba kuriant įvairius tekstus, suvokti ir vertinti lietuvių literatūrą ir kultūrą pasauliniame kontekste, išmanyti kalbos sistemos dėsningumus ir vartosenos galimybes, atskleisti savo kūrybines galias“, – sako dr. R. Baranauskienė.
„Moksleiviai nustemba sužinoję, kad programose dėsto ne tik VU dėstytojai, bet ir kviestiniai lektoriai, užsienio universitetų mokslininkai, praktikai, kūrybininkai, o norintiems pasisemti patirties užsienio universitete suteikiama galimybė studijuoti net 2 semestrus. Turbūt įdomiausia būna klausytis karjeros istorijų, nes mūsų absolventai tikrai turi kuo pasidžiaugti ir savo profesine veikla gali pagrįsti tarpdisciplininių studijų poreikį darbo rinkoje“, – pasakoja dėstytoja.
Registracija jau prasidėjo
Registracija į „Studento vienai dienai“ paskaitas jau prasidėjo! Kviečiame registruotis, renginio vietų skaičius ribotas. Rekomenduojame pasirinkti ne daugiau kaip 5 paskaitas. Visos veiklos vyksta Lietuvos laiku. Registraciją rasite čia.
Svarbi informacija dalyviams:
– Nuotolinių paskaitų nuorodos bus išsiųstos el. paštu du kartus: likus 48 val. ir likus 1 val. iki renginio.
– Jei el. laiško negaunate, pasitikrinkite nepageidaujamo el. pašto aplanką.
– Praleistų pamokų pateisinimo pažymą dėl kontaktinių paskaitų galite rasti čia. Dėl nuotolinių paskaitų pateisinimo būtina tartis su mokykla ir tėvais – VU tokių pažymų neišduoda.
Daugiau informacijos galite rasti čia.