Sidebar

Studentų organizacija „Open Readings“ organizuoja septintąją „Café Scientifique“. Balandžio 15 dieną dr. Artūras Plukis pasidalis savo įžvalgomis paskaitoje „Energija iš branduolių: istorija ir perspektyvos“ . 

 

Arturas plukis Cafe Scientifique Facebook

Didžiojo sprogimo bei supernovų sprogimų metu buvo sukauptas didžiulis energijos kiekis, uždarytas tiek sunkiausiuose, tiek pačiuose lengviausiuose branduoliuose. Šių procesų metu susiformavusi energija dabar naudojama branduolinėje energetikoje – viename efektyviausių, bet kartu ir daugiausiai diskusijų keliančių energijos šaltinių. Jau dešimtmečius branduolių dalijimosi energija yra naudojama elektros gamybai, tačiau Černobylio ir Fukušimos avarijos privertė visuomenę suabejoti jos saugumu.

Ar naujos kartos branduoliniai reaktoriai gali būti revoliucinis sprendimas? O gal ateitis slypi termobranduolinėje sintezėje? Atsakymus į šiuos ir daugiau klausimų apie branduolinę energiją bei jos perspektyvas sužinokime paskaitoje.

Susitikime bare ,,Galiorka”, Vokiečių g. 4, Vilniuje.

Renginys yra nemokamas ir skirtas visiems, besidomintiems mokslu bei naujausiomis technologijomis.

„Café Scientifique“ – mokslinių paskaitų ciklas, vykdomas neformalioje aplinkoje – prie kavos puodelio ar vyno taurės, skatinantis plačiosios visuomenės aktyvų domėjimąsi mokslo naujienomis bei aktualijomis.

Pagrindinis „Café Scientifique” paskaitų ciklo tikslas yra sukurti aplinką, kur mokslas taptų prieinamu kiekvienam juo besidominčiam. Šis paskaitų ciklas skirtas artėjančiai „Open Readings 2025“ konferencijai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos