Vilniaus universitete balandžio 7–8 dienomis vyko 15-tasis CERN Baltijos šalių grupės (Baltic Group) visuotinis susirinkimas.
Vilniaus universiteto Senato salėje susirinkusius sveikino mokslo reikalų prorektorius prof. Gintaras Valušis ir CERN ryšių su valstybėmis–asocijuotomis narėmis ir nenarėmis vadovas prof. Emmanuel Tsesmelis.
Dviejų dienų seminare buvo pristatytos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykdomos CERN veiklos. Pasidalinta informacija apie CERN Tarybos susirinkimą. Pristatytos ir aptartos galimybės bendrai siekti „Europos horizontas“ (programos, siekiančios užtikrinti Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų lyderystę pasaulyje) projektų, skirtų onkologinių ligų gydymui ir prevencijai.
Anot susitikimuose dalyvavusių Fizikos fakulteto atstovų, daugiausia laiko buvo skirta darbui su pagrindinėmis iniciatyvomis: jungtine magistro studijų programa, skirta aukštųjų energijų fizikai, ir galimybių studijos rengimui Moderniam hadronų terapijos centrui. Taip pat buvo pristatyta ir aptarta kartu organizuojama konferencija, kuri vyks spalio mėnesį Kauno technologijos universitete.
CERN Baltijos šalių grupė sukurta CERN iniciatyva ir yra skirta skatinti ir koordinuoti CERN veiklas trijose Baltijos valstybėse. Grupę šiuo metu sudaro atstovai iš 14 mokslo institucijų.