„Arqus“ aljansas kviečia į antrąjį 2024–2025 studijų metų Meinuto universiteto organizuojamą anglų kaip dėstymo kalbai (angl. English-Medium Instruction, EMI) skirto seminarų ciklo renginį „EMI tyrimų temos ir metodai: apžvalga ir praktinis Alžyro pavyzdys“.
Šio antrojo seminaro lektoriai – Meinuto universiteto taikomosios lingvistikos ir anglų kalbos (TESOL ir EMI) asistentė dr. Yulia Kharchenko ir Limeriko universiteto doktorantas Sidi Ahmedas Berrabah. Seminaras vyks 2025 m. sausio 16 d., ketvirtadienį, nuo 13 iki 14 val. (Lietuvos laiku). Dalyviai turės galimybę susipažinti su aktualiomis EMI tyrimų temomis ir metodologijomis. Taip pat bus pristatytas mišrios metodikos doktorantūros tyrimas apie EMI metodų diegimo iššūkius ir galimybes pokolonijinėje daugiakalbėje aplinkoje.
Seminaro dalyviai susipažins su naujausia EMI tyrimų literatūra ir metodologija, sužinos, kaip taikyti mišrių metodų tyrimus daugiakalbėje EMI aplinkoje, ir aptars strateginius tarpkalbystės (angl. translanguaging) įrankio panaudojimo daugiakalbiame ugdyme būdus.
Apie lektorius
Dr. Yulia Kharchenko yra Meinuto universiteto Šiuolaikinių kalbų, literatūros ir kultūrų fakulteto taikomosios lingvistikos ir anglų kalbos (TESOL ir EMI) asistentė. Jos tyrimų sritys apima anglų kalba dėstančiųjų patirtis ir praktikas, daugiakalbį ugdymą ir tvarų kalbų mokytojų rengimą. Ji yra viena iš „Arqus“ universitetų aljanso bendruomenės, praktiškai taikančios EMI metodą aukštajame moksle, koordinatorių. Anksčiau Y. Kharchenko dirbo Makvorio universiteto EMI centre Sidnėjuje – pirmojoje pasaulyje įstaigoje, išimtinai orientuotoje į anglų kaip į dėstymo kalbą ir su ja susijusias praktikas.
Sidi Ahmed Berrabah yra Limeriko universiteto doktorantas, kurio tyrimų sritis – dėstymas anglų kalba. Jis tiria EMI metodo diegimą verslo studijų programose, vykdomose trijuose Alžyro universitetuose, ir daugiausia dėmesio skiria daugiakalbystės realijų poveikiui švietimo praktikoms, politikai ir kalbinei tapatybei. S. A. Berrabah laisvai kalba arabų, prancūzų ir anglų kalbomis, turi vertimo žodžiu ir raštu patirties, taip pat dėstymo patirties tyrimų metodologijos, tarpkultūrinių studijų ir dalykinės anglų kalbos srityse.
Norint dalyvauti internetiniame seminare, būtina registracija.