Paaiškėjo 2024–2025 studijų metų Prezidentų vardinių stipendijų laureatai – 29 studentai, įvertinti už puikius akademinius pasiekimus įvairiose studijų kryptyse. Daugiausia, dvylika, stipendijų šiemet skiriama Vilniaus universiteto (VU) studentams.

Lietuvos Respublikos prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko garbei įsteigtos stipendijos geriausiai besimokantiems šalies studentams skiriamos kiekvienais metais.

Prezidento Aleksandro Stulginskio (matematikos, informatikos ir fizinių mokslų studijų krypčių grupės) stipendiją gaus VU Fizikos fakulteto fizikos bakalauro studijų programos IV kurso studentas Justinas Turčakas ir Fizikos fakulteto lazerinės fizikos ir optinių technologijų magistrantūros studijų programos II kurso studentė Simona Armalytė.

Prezidento Jono Žemaičio (inžinerijos mokslų studijų krypčių ir technologijos mokslų studijų krypčių grupės) stipendiją gaus VU Fizikos fakulteto fotonikos ir nanotechnologijų magistrantūros studijų programos II kurso studentė Monika Jokubauskaitė ir Fizikos fakulteto fotonikos ir nanotechnologijų magistrantūros studijų programos II kurso studentas Manvydas Dapkevičius.

Kandidatai gauti stipendijas atrenkami pagal jų pasiekimus studijose, mokslinėje, visuomeninėje ir meninėje veikloje. Studentai įvertinami už itin aukštus studijų rezultatus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose ir studentų mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Bakalauro studijų programose studijuojantiems studentams skiriamų stipendijų dydis – 275 eurai (5 BSI). Studijuojantiesiems magistrantūros arba vientisųjų studijų programose skiriama 385 eurų stipendija (7 BSI).

Geriausiems studentams kasmet numatoma iki 30 Prezidentų vardinių stipendijų. Į jas gali pretenduoti visų aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose vietose. Kandidatūras gauti stipendijas teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Prezidentų vardines stipendijas įsteigė 1995 m.