Šiandien prasideda pagrindinis studentų priėmimas į aukštąsias mokyklas, kviečiantis abiturientus rinktis pirmosios pakopos studijas. Šiemet Vilniaus universitetas (VU) stojantiesiems siūlo daugiau nei 140 studijų programų trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.
VU ir toliau siekia gerinti aukštojo mokslo prieinamumą
VU, siekdamas mažinti socialinę atskirtį ir paskatinti moksleivius iš socialiai pažeidžiamų šeimų siekti aukštojo mokslo, kviečia rinktis studijas lyderiaujančiame Lietuvos universitete ir pretenduoti į specialią 450-mečio stipendiją. Gabūs, bet finansinių resursų stokojantys abiturientai turės galimybę pasinaudoti šia 3000 eurų dydžio stipendija – tokios bus įteiktos bent 100 būsimų studentų.
Net du trečdaliai VU studentų yra iš mažesnių miestų ir miestelių. Tai – vis dar didelis iššūkis daugeliui stojančiųjų, planuojančių studijuoti ir gyventi viename iš didmiesčių – Vilniuje, Kaune ar Šiauliuose. VU siekia padėti iš regionų atvykusiems stojantiesiems, kurie dėl finansinių sunkumų negalėtų įgyti išsilavinimo universitete. 2024 m. specialiosios 450-mečio stipendijos buvo įteiktos 116 studentų.
VU skiriamomis stipendijomis didinamas universitetinių studijų prieinamumas tapo sektinu pavyzdžiu su VU bendradarbiaujančioms organizacijoms ir VU bendruomenei, tarp jų ir alumnams. 445-ojo VU gimtadienio proga buvo organizuojamas paramos aukcionas, kuriame VU bendruomenė ir verslo atstovai specialioms 450-mečio stipendijoms skyrė beveik 73 tūkst. eurų, ši suma leis net 25 studentams gauti šią stipendiją.
Į 3000 eurų dydžio stipendijas gali pretenduoti stojantieji, kurių šeimos mėnesinių pajamų vidurkis per paskutinius 3 mėnesius vienam asmeniui buvo ne daugiau nei 500 eurų, be to, jie nėra anksčiau įgiję bakalauro ar magistro kvalifikacinio laipsnio ir nėra gavę VU gimtadienio stipendijos, o pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų prašyme pirmu numeriu renkasi studijas VU.
300 eurų dydžio stipendijos, mokamos 10 mėnesių, padeda jautrių socialinių grupių studentams prisitaikyti naujoje aplinkoje ir motyvuoja studijuoti, taigi daugiau nei 95 proc. studentų po pirmų studijų metų tęsia studijas. Prašymai stipendijai gauti yra teikiami tuo pačiu laiku, kaip ir prašymai studijuoti universitete. Informacija stojantiesiems apie 450-mečio stipendiją pateikiama čia.
Individualiųjų studijų galimybė
VU, reaguodamas į sparčiai besikeičiančias absolventų karjeros tendencijas ir elgseną globalioje darbo rinkoje, nuo 2023 m. į VU įstojusiems bakalauro ar vientisųjų studijų studentams suteikia galimybę ne tik studijuoti pagrindinę studijų programą, į kurią jie įstojo, bet ir savarankiškai pasirinkti dalį studijuojamų dalykų.
Nuo antrojo semestro VU studentai gali savarankiškai pasirinkti dalį studijuojamų dalykų ir taip susidėlioti individualiąją studijų programą. Rinktis studijuojamus dalykus galima tiek savo fakultete, tiek kituose akademiniuose padaliniuose ir šitaip praplėsti savo žinias, kompetencijas, įgūdžius bei įgyti tarpdisciplininės patirties.
Ši galimybė VU atsirado tik praėjusiais metais ir jau sulaukė didelio pasisekimo – studentai aktyviai rinkosi juos dominančius ir akiratį praplečiančius studijų dalykus, kurie vėliau gali turėti reikšmingą įtaką siekiant pranašumo darbo rinkoje. Chemijos, fizikos studijų programų studentai rinkosi ekonomikos, vadybos dalykus, matematikai gilinosi į investavimą, didelė dalis studentų rinkosi studijuoti užsienio kalbas.
VIETA UŽAUGTI
VU kviečia visus, kuriems rūpi karjeros perspektyvos, prasmingas laisvalaikis, pažinimas, valstybės ateitis ir atvirumas pasauliui, rinktis studijas VU ir prisijungti prie tarptautiškos, pažangios ir tarpdiscipliniškos VU bendruomenės.
Norėdamas atkreipti dėmesį, kad VU – ne tik aukšto lygio mokslo, bet ir visapusiško asmenybės augimo vieta, VU pristato straipsnių ir iliustracijų ciklą VIETA UŽAUGTI. Jų herojai – nuo vis dar studijuojančių, VU dirbančių iki gerai pažįstamų alumnų, savo asmeninėmis patirtimis ir istorijomis atskleidžiančių, kokią reikšmę jų gyvenime turėjo VU.
VU – VIETA UŽAUGTI visiems. Kviečiame susipažinti su tai iliustruojančiomis istorijomis straipsnių cikle, kurių herojai – VU bendruomenės nariai.
Jei dar neapsisprendėte, kurią studijų programą rinktis, jei turite klausimų dėl priėmimo eigos, konkursinio balo, studijų finansavimo, prašymo pildymo ir kt., užduokite juos ir sužinokite atsakymus nuotolinės konsultacijos su VU priėmimo vadovu Artūru Šalčiu metu. Registruotis galite čia.
Nuo birželio 1 d. prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Priėmimą sudaro du etapai – pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti nuo birželio 1 iki liepos 24 d. 12 val. Daugiau informacijos galite rasti LAMA BPO internetinėje svetainėje.