Sidebar

Pandemijos laikotarpis parodė, kad kiekviena krizė gali būti ir galimybių metas. Daugybė verslų jau pasinaudojo proga ieškoti sprendimų internetinės prekybos, sveikatos, darbo optimizavimo ir kitose srityse, tačiau rinkai vis dar reikalingos įvairias aktualias problemas galinčios spręsti inovacijos. Kartu ieškoti galimybių versle kviečia Vilniaus universiteto (VU) Technologijų uosto dalis – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas „TechHub“ – siekiantis suburti įvairių sričių atstovus, skatinti žiniomis grįsto verslo augimą šalyje, be to, šį lapkritį organizuojantis pirmąjį startuolių preakceleratoriaus ciklą.

2020 10 02 Renginys TechHub900x471

Inovatorių bendruomenės kūrimas

„Pagal inovacijų pajėgumų srities vertinimus, tokius kaip mokslo tiriamosios ir eksperimentinės plėtros (MTEP) lygis, išradimų patentų kiekis, Lietuva pasaulyje užima 42 vietą iš 141. Norime prisidėti prie šio rodiklio gerinimo – sukurti palankią aplinką ankstyvosios stadijos inovatyvioms idėjoms augti, suburti aktyvių inovatorių bendruomenę, kuri įsitrauktų į įvairių visuomenės, mokslo ar verslo problemų sprendimą, galėtų atrasti bendraminčių, kartu plėtoti savo idėjas“, – sako MITA direktorius Gintas Kimtys.

Projekto konsultantai jau teikia profesionalias konsultacijas įmonėms, besidominčioms inovacijų kūrimo ir (ar) diegimo galimybėmis. Įvairių sričių ekspertai verslo atstovus konsultuoja finansavimo, projektų administravimo ir valdymo, paraiškų rengimo, strategijos, mokesčių ir kitais klausimais. Planuojama, kad su projekto ekspertų pagalba įmonės sukurs ar įsidiegs 100 inovacijų.

Inovacijų entuziastai taip pat bus kviečiami dalyvauti reguliariuose inovacijų populiarinimo, tinklaveikos renginiuose, kuriuose bus pristatomos verslumo ekosistemos sėkmės istorijos, ankstyvosios stadijos idėjų kūrimo galimybės, rinkos tendencijos. Be to, jaunuoliai galės savo jėgas išbandyti hakatonuose, kuriuose kurs prototipus verslui aktualioms problemoms spręsti, susipažins su bendraminčiais ir turės galimybę laimėti bilietą į preakceleratorių.

Idėją paversti minimaliu produktu

Lapkričio mėnesį planuojamas pirmasis startuolių preakceleratoriaus ciklas. Tai 3 mėnesius trunkančios intensyvios mokymų ir mentorystės sesijos, skirtos startuolių idėjoms išplėtoti iki minimalaus produkto, taip pat verslo kūrimo žinioms ir įgūdžiams įgyti. Planuojama, kad projekto metu savo idėjas iki minimalaus gyvybingo produkto išaugins 120 startuolių.

„Nustatyta, kad savo srities mentorių pagalbą gaunantys startuoliai auga beveik 4 kartus greičiau ir pritraukia net 7 kartus daugiau rizikos kapitalo nei besivystantys savarankiškai. Taip yra todėl, kad profesionalūs ir patirties turintys mentoriai gali ne tik suteikti naudingų verslo kūrimo žinių, bet ir atkreipti dėmesį į klaidas, motyvuoti, supažindinti su potencialiais investuotojais, verslo angelais“, – sako projekto vadovė Gintarė Narakienė.

Projekto metu startuoliai turės galimybę nemokamai gauti iki 25 000 eurų paslaugų. Patyrę ekspertai ves užsiėmimus ir konsultuos inovacijų kūrimo, verslo steigimo, produkto vystymo, pozicionavimo, prekės ženklo kūrimo, komandos stiprinimo, finansavimo, intelektinės nuosavybės ir kitais klausimais. Mokymų laikotarpiu startuolius lydės asmeniniai mentoriai.

Startuoliai turės galimybę projekto lėšomis išvykti į užsienį. Penkios geriausiai pasirodžiusios komandos iš kiekvieno ciklo galės užmegzti pažintis tarptautinių vizitų ES šalyse metu, ten ieškos partnerių bei investuotojų, dalyvaus B2B susitikimuose. Dar 5 geriausiai pasirodžiusios komandos galės dalyvauti užsienio akceleratoriuose.

Projektas taip pat padės atrasti trūkstamus komandos narius. „Startuolis retai gali būti sėkmingas vieno žmogaus kūrinys. Jam egzistuoti reikia ne tik sektoriaus patirties, technologijų išmanymo, bet ir vadybininko, teisininko, finansų kontrolieriaus. Tad norime suburti kuo daugiau tarpdisciplininių komandų, susidedančių ne tik iš studentų, bet ir iš mokslininkų. „TechHub” ekspertai padės surasti startuolių komandoms pastiprinimą, taip pat prisidėti kviečia ir tuos, kurie neturi startuolio, bet nori padėti įgyvendinti kitų idėjas“, – sako G. Narakienė.

Teikti paraiškas dalyvauti preakceleratoriuje galės visi startuoliai – didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinčios labai mažos ar mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau nei 5 metus. Kiekviena pretenduojanti komanda pagal parengtą pavyzdinę formą turės pateikti informaciją apie startuolį, komandą, paslaugą (produktą) ir pagrįsti jos inovatyvumą. Gautas paraiškas įvertins ir dalyvius atrinks projekto ekspertai.

Planuojami iš viso šeši preakceleratoriaus ciklai iki 2022 m. lapkričio mėn., kiekvienam ciklui bus atrinkta 20 įmonių. Registracija į pirmąjį ciklą prasidės 2020 m. spalio 12 d. ir truks iki spalio 23 d. Informaciją apie registracijos pradžią ir kitas naujienas rasite „Vilnius University Tech Hub“ Facebook paskyroje arba čia.

Visi susidomėję galimybe dalyvauti preakceleratoriuje kviečiami į informacinius susitikimus:

„TechHub“ – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvioms verslo idėjoms kurti, startuoliams intensyviai augti ir verslumo ekosistemos tvariai plėtrai tobulinti. Projekto tikslas –paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus plėtoti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti FacebookInstagram ir LinkedIn platformose, taip pat čia.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos