2020 m. rugsėjo 17 d. Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanas prof. Juozas Šulskus, Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto direktorius prof. Jonas Matukas, prof. Robertas Grigalaitis bei doc. Tomas Šalkus kartu su Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentu prof. Jūru Baniu bei kitais akademikais lankėsi lietuviško kapitalo navigacinių sistemų ir daiktų interneto gamintojos UAB „Teltonika“ naujai atidarytoje gamykloje.

2020 09 22 vizitas Teltonika1

Susitikimo metu buvo aptartos galimybės toliau plėtoti bendradarbiavimą tarp Vilniaus universiteto ir UAB „Teltonika“, taip pat susipažinta su pilnai automatizuotomis bei robotizuotomis elektronikos gamybai pritaikytomis gamybos linijomis. Įmonės įkūrėjas Arvydas Paukštys pristatė „Teltonikos“ įmonių „Telematics“, „Teltonika Networks“, „Teltonika EMS“ bei naujausios UAB „Teltonika Telemedic“ veiklos kryptis bei pasidžiaugė, kad įmonių grupė kuria išskirtinius, saugius bei patikimus daiktų interneto sprendimus visame pasaulyje. Daugiau nei 10 milijonų prietaisų, prijungtų prie interneto, veikia įmonės plėtojamuose navigacinių sistemų   tinklų įrangos, telemedicinos ir originalių įrenginių gamybos verslo segmentuose. Pasak A. Paukščio, „Teltonika“ įmonių grupė yra pasiruošusi gaminti iki 1 mln. vienetų daiktų interneto prietaisų per mėnesį. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybes. „Mokslo bendruomenė ir verslas, dirbdami kartu, gali nuveikti daug gerų darbų. Bendromis jėgomis galima kurti naujas technologijas, unikalius daiktų interneto sprendimus, kurie sėkmingai tarnautų žmonėms“ – kalbėjo LMA prezidentas prof. Jūras Banys.

2020 09 22 vizitas Teltonika2

Artimiausiu metu yra planuojamas UAB „Teltonika“ vadovo bei kitų atsakingų darbuotojų atsakomasis vizitas į Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą, kur bus aptartos konkrečios bendradarbiavimo galimybės tarp Vilniaus universiteto ir UAB „Teltonika“.