Sidebar

LT Finansuoja Europos Sąjunga RGB POS2014 2020 ES veiksmu programa

Projekto kodas: 10-038-T-0179

Projekto trukmė: 2024 09 01 – 2025 04 30

Projekto vykdytojas: Vilniaus universitetas (Fizikos fakultetas)

Projekto tikslas – paruošti MTEP projekto idėjos koncepciją, suderinti projekto mokslinius tikslus ir uždavinius su partneriais bei paruošti paraišką pagal programos „Europos horizontas“ priemonės „MSCA Doctoral Networks 2024" naujų aukštadažnių įrenginių su grafenu tema.

Šiuo projektu siekiama pagerinti MTEP idėjos koncepciją teikiant paraišką programos „Europos horizontas“ priemonės Marie Skłodowska-Curie Actions vykstančiam kvietimui „Doktorantų tinklai 2024“ (angl. MSCA Doctoral Networks 2024). Paraiškos tema: doktorantų, kursiančių naujus terahercinius įrenginius su grafenu, tarptautinio tinklo sukūrimas. MSCA DN paraiškoje bus siekiama sukurti jaunųjų mokslininkų (doktorantų) tinklą terahercų elektronikos srityje, išspręsti ir pasiūlyti šiuo metu iškilusių terahercinių įtaisų su grafenu kūrimo iššūkių sprendimus, bei sukurti tarptautinio bendradarbiavimo tarp pirmaujančių Europos universitetų ir pramonės įmonių tinklą.Atsižvelgiant į prioritetines Europos Sąjungos kryptis, sprendimai bus kuriami siekiant atitikti realiomis sąlygomis egzistuojančių taikymų poreikius. Pareiškėjas jau teikė 2023 metų MSCA DN kvietimui paraišką panašia tema, surinko daugiau už slenkstinį balą (83,8 proc., žr. Priedą Nr. 2), tačiau negavo finansavimo. Šiuo projektu ketinama paruošti naują paraišką pagerinant idėjos koncepciją, surenkant daugiau mokslinių duomenų ir sustiprinant partnerių tinklą.Paraiškos teikimui pagal MSCA DN 2024 kvietimą būtina surinkti daugiau duomenų apie aukštadažnių įrenginių su grafeno sluoksniu, kaip aktyviu elementu, gamybą ir charakterizavimą (ši veikla atitinka duomenų rinkimo veiklą, neatliekant pačių mokslinių tyrimų). Šie darbai skirti, kartu su tarptautiniais partneriais, pagrįsti idėjos novatoriškumą, ambicingumą ir potencialą duoti postūmį naujos kartos puslaidininkinių įtaisų gamybai bei jų integravimui į esamas terahercų dažnio komunikacijos, vaizdinimo ir spektroskopijos sistemas. Paraiškos teikimui reikalingas principinis naujų prietaisių su grafenu galimybių pademonstravimas ir įvertinimas. Vystant poveiklės aprašyme nurodytas veiklas būtų įgyta reikiamų kvalifikacijų ir kompetencijų, norint vėliau sėkmingai įgyvendinti Horizon Europe projektą. Šiuo projektu bus parengta ne tik MTEP idėjos koncepcija, bet ir ugdomi gebėjimai, sudarytos sąlygos ir paskatos tinkamai parengti MTEP paraišką pagal atitinkamą programos kvietimą.Dalį darbų ketiname atlikti Vilniaus universitete, Terahercų laboratorijoje, kitą dalį, pasitelkiant užsienio partnerius. Tam numatytos kelios komandiruotės. Vizitų pas partnerius ir virtualių pokalbių metu taip pat bus išgryninta MTEP idėjos koncepcija, suderinti paraiškos moksliniai tikslai ir uždaviniai.

Teikiant paraišką, kaip partneriai gali dalyvauti: dr. Juan Antonio Delgado Notario grupė, Salamankos Universitetas, Ispanija;Dr. Dmytro But, IHPP PAS, Varšuva, Lenkija; prof. Hartmut Roskos su grupe, Getės Universitetas, Frankfurtas, Vokietija; Prof. Prof. Shihab AlDaffaie grupė, Eindhoveno Technologijų Universitetas, Olandija; Prof. Michael Feiginov grupė, Vienos Technologijų Universitetas, Austrija; Prof. Peter Haring Bolivar, Siegeno Technologijų Universitetas, Vokietija; Prof. Giorgio Leuzi, L‘Akilos Universitetas, Italija; Prof. Jevhen Yaschychin, Varšuvos Politechnikos Institutas, Lenkija; Dr. Dmitry Lioubtchenko, Karališkasis Technologijų Institutas, Švedija; Prof. Zhipei Sun iš Aalto Universiteto, Suomija.Projektu siekiama įgyvendinti dalį 2022–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ apraše (toliau - PP) suplanuotų veiksmų. PP ir šiuo projektu planuojama prisidėti prie Nacionalinio pažangos plano 1 strateginio tikslo („Pereiti prie mokslo žiniomis, pažangiosiomis technologijomis, inovacijomis grįsto darnaus ekonomikos vystymosi ir didinti šalies tarptautinį konkurencingumą“) įgyvendinimo bei prie XVIII Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų plano iniciatyvų (priemonių), veiksmo: 1.5.3. „Parengti ir įgyvendinti Lietuvos dalyvavimo ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Europos horizontas“ akceleravimo veiksmų planą.“Projekto veiklos ir veiksmai neturės neigiamo poveikio darnaus vystymosi principui įgyvendinti, kadangi Projekte siekiama atliepti reikšmingos žalos nedarymo principą, vykdant tvarų aplinkos atžvilgiu projektą visapusiškai atsižvelgiant į Europos Sąjungos klimato ir aplinkos apsaugos standartus ir prioritetus, kaip tai suprantama pagal 2020 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 2020/852 dėl sistemos tvariam investavimui palengvinti sukūrimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2019/2088. Projekto įgyvendinimo metu nenumatoma jokių apribojimų, kurie turėtų neigiamą poveikį lygių galimybių ir nediskriminavimo dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, negalios, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos ar kitų bruožų principams įgyvendinti. Projekte nenumatyta veiksmų, kurie turėtų neigiamą poveikį darnaus vystymosi principui įgyvendinti ar veiksmų, kurie turėtų neigiamą poveikį inovatyvumo (kūrybingumo) principui įgyvendinti (finansuojama veikla netiesiogiai prisideda prie šio principo įgyvendinimo, nes yra orientuota į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros vystymą).Projekto įgyvendinimo metu nenumatyta veiksmų, kurie pažeistų PFSA nustatytų reikalavimų dėl atitinkamų Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatų laikymąsi.

Bendra projekto vertė – 29 989 Eur. Projektas dalinai finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos Kartos Lietuva“ lėšomis ir 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos