Sidebar

VU ARQUS Online meeting background 04 1920x1080 1 642x410

„Arqus“ aljansas džiaugiasi galėdamas paskelbti ketvirtąjį dėstymo meistriškumo apdovanojimų (angl. Arqus Teaching Excellence Award) konkursą, įprasminantį mūsų įsipareigojimą palaikyti ir skatinti išskirtinius pasiekimus universitetinio dėstymo srityje. Šiuo prestižiniu apdovanojimu siekiame įvertinti dėstytojus, puoselėjančius pavyzdines, inovatyvias ir meistriškas ugdymo praktikas bei mokymosi kultūrą, peržengiančią disciplinų ribas ir įgalinančią skirtingus studentus klestėti įtraukioje, bendruomeniškoje ir dinamiškoje mokymosi aplinkoje.

 

Vykdydamas savo misiją skatinti bendradarbiavimą ir įtraukųjį ugdymą, „Arqus“ aljansas dėstymo meistriškumo apdovanojimais pagerbs iniciatyvas ir projektus, susijusius su moksliniais tyrimais pagrįstais mokymo ir mokymosi metodais ir orientuotais į visapusišką studentų ugdymą ir įgalinimą. Apdovanojimams galima siūlyti mokymo iniciatyvas ir projektus, įgyvendintus nuo 2023–2024 mokslo metų pradžios. Kviečiame teikti paraiškas, atitinkančias toliau išvardytus esminius kriterijus:

Į studentus orientuotas mokymas:

  • Nuosekliai taikomi į įvairius studentų poreikius orientuoti mokymo metodai, leidžiantys įgyvendinti įtraukiojo ugdymo praktikas.

Mokytis skatinantis vertinimas:

  • Nuosekliai įgyvendinamos vertinimo ir grįžtamojo ryšio strategijos, skatinančios mokytis, tobulėti, taikyti metarefleksiją ir lengvai vystyti dialogą apie mokymosi procesus.

Moksliniais tyrimais pagrįsti mokymo ir mokymosi metodai:

  • Taikomi moksliniais tyrimais grįsti ugdymo metodai aukštesniems mokymosi rezultatams pasiekti.

Tarptautiškumo integracija:

  • Į procesus įtraukiama tarptautiškumo dimensija, praturtinanti mokymosi patirtis ir ugdanti tarpkultūrinį mąstymą. Praktikos pavyzdžiai: tarptautinių atvejų analizė, bendradarbiavimas su tarptautiniais partneriais ar ekspertais, tarpkultūriniai mainai ar diskusijos, globalių problemų ir perspektyvų įtraukimas į dalykų programas ar kitas veiklas, padėsiančias paruošti būsimus absolventus šiuolaikiniam globalizuotam pasauliui.

Perkeliamumas ir pritaikomumas:

  • Kuriamos mokymo iniciatyvos, kurias galima pritaikyti kituose švietimo srities kontekstuose, taip užtikrinant jų tęstinumą ir tvarumą.

Aktualumas ir poveikis:

  • Dėstytoja(s) reflektuoja projekto aktualumą ir poveikį studentų mokymuisi, aiškiai atskleisdama(s) jo reikšmę mokymo ir mokymosi eigai.

Paraiškų teikimo tvarka: susidomėję pavieniai dėstytojai arba jų grupės kviečiami iki gruodžio 15 d. teikti savo kandidatūras „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimams. Paraiškoje turėtų būti išsamiai aprašyta dėstymo iniciatyva, pabrėžiant jos atitiktį aukščiau nurodytiems kriterijams. Dalyviai ir būsimi laimėtojai neprivalo atitikti visų kriterijų – iniciatyvos, pasižyminčios išskirtiniais pasiekimais tik keliose iš išvardytų sričių, taip pat gali būti teikiamos šiam konkursui. Paraiškai svarumo suteiks papildoma medžiaga, pavyzdžiui, dėstomų dalykų programos, studentų atsiliepimai ir realaus iniciatyvos poveikio įrodymai.

Pradiniame konkurso etape kiekvienas universitetas partneris atskirai atrinks tris geriausias paraiškas ir perduos jas „Arqus“ komisijai, sudarytai iš mokymo ir mokymosi srities ekspertų iš visų universitetų partnerių ir trijų studentų atstovų. Paraiškos bus kruopščiai įvertintos ir iki kovo 1 d. iš finalininkų atrinkti du nugalėtojai.

Apdovanojimai bus teikiami „Arqus“ metinėje konferencijoje, vyksiančioje Leipcigo universitete 2024 m. balandžio 2–4 d. Laureatai bus pakviesti į konferenciją – skaityti kviestinę paskaitą ar surengti seminarą „Arqus“ aljanso dėstytojams.

Už nuoširdų darbą ir inovacijas „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimų laimėtojai gaus 5 000 Eur premiją, skirtą tolesnėms jų dėstymo iniciatyvoms plėtoti ir pažangai aukštajame moksle skatinti.

Atkreipiame dėmesį, kad laimėtojų skaičius ir premijos suma gali keistis atsižvelgiant į gautų išskirtinių iniciatyvų paraiškų skaičių.

Kviečiame drauge pagerbti ir pasidžiaugti išskirtinėmis „Arqus“ aljanso dėstytojų pastangomis, formuojančiomis universitetinio dėstymo ateitį. Kartu galime prisidėti prie aukštojo mokslo tobulinimo ir naujovių diegimo.

Užpildytų paraiškos formų lauksime el. paštu  iki 2024 m. gruodžio 15 d.

Kilus klausimų dėl „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimų, kreipkitės į savo „Arqus“ koordinatorių.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos