Sidebar

Vilniaus universitetas (VU) sulaukė ypatingo Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) pripažinimo. Rugsėjo 2 d. vienbalsiu LHCb kolaboracijos tarybos sprendimu VU buvo priimtas kaip naujas šio prestižinio eksperimento institutas. Tai istorinė akimirka Lietuvos mokslo bendruomenei ir svarbus žingsnis stiprinant šalies dalyvavimą tarptautiniuose mokslo projektuose.

2018 metų pradžioje Lietuva tapo Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) asocijuota nare. Lietuva dalyvauja didelio masto mokslinių tyrimų bendradarbiavime ir dalyvauja CERN valdyme, siunčiant atstovus į CERN tarybą ir jos komiteto posėdžius. Įgyvendinamos naujos bendradarbiavimo sutartys ir mokslinių tyrimų projektai. Bendras biudžetas: 4 mln. 

Pagrindinės mokslinių tyrimų sritys yra susijusios su didelės energijos fizika ir dalelių detektoriais. Moksliniai tyrimai ir plėtra yra susiję su didelių duomenų rinkimu, Higso dalelės tikslumo tyrimais, daugialypiais klasifikatoriais, puslaidininkių greitųjų dalelių detektoriais, standartinio ir nestandartinio modelio fizika, aukščiausio lygio kvarko tyrimais.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos